Školení, kurzy, semináře

Daně, účetnictví, personalistika, právo

Webinář "Zdanění mezd a platů 2024 - konsolidační balíček, roční zúčtování a další"


Číslo školení: 92405- Objednávka zde
Datum: 29.01.2024, 9.00 – 14.00h 
Lektorka: Ing. Dagmar Lokajová, odbornice na daň ze závislé činnosti s dlouholetou praxí na Finančním ředitelství
Toto školení je nabízeno buď v prezenční podobě, nebo online. Vyberte si podobu, která Vám nejlépe vyhovuje.  

Program

Školení je zaměřeno na změny ve zdanění příjmů fyzických osob ze závislé činnosti v důsledku konsolidačního balíčku.  Věnovat se budeme rovněž provedení ročního zúčtování záloh a problémům, které se v praxi často řeší.

 • Připomenutí významných změn platných pro rok 2023 a zkušenosti z  jejich uplatnění v praxi.

 • Změny limitů např. u minimální mzdy, průměrné mzdy.

 • Vybrané zaměstnanecké benefity např. použití vozidla zaměstnavatele zaměstnancem pro služební i soukromé účely včetně poskytnutí nízkoemisního motorového vozidla.  Změny při poskytnutí příspěvku na stravování a další schválené změny pro zdanění zaměstnaneckých benefitů.  

 • Prohlášení poplatníka k dani ze závislé činnosti, žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění.  

 • Příjmy zdaněné zálohou na daň, příjmy zdaněné daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně včetně příjmů z dohod o provedení práce, povinnosti plátce daně, zdanění příjmů rezidentů a nerezidentů.

 • Daňové zvýhodnění na děti, předkládané doklady, podmínky pro uplatnění nároku, dodatečné uplatnění, společně hospodařící domácnost, střídavá péče, chyby při uplatnění nároku, soustavná příprava na budoucí povolání, daňový bonus.

 • Slevy na dani, jejich uplatnění, předkládané doklady plátci daně k prokázání nároku. Schválené změny ve slevách např. u slevy na  vyživovanou manželku atd.

 • Nezdanitelná část základu daně, limity pro odečet darů, zaplacených úroků z úvěrů na obstarání bytových potřeb, odečty zaplacených příspěvků na penzijní připojištění se státním příspěvkem aj.  

 • Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění na žádost, nedoplatek z ročního zúčtování, opravy záloh/daně, daňová tvrzení, vzory tiskopisů, lhůty pro podání daňových tvrzení.

 • Změny pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob, lhůta pro podání daňového tvrzení nerezidentem v případě uplatnění např. slevy na manželku, daňového zvýhodnění,  žádosti o vrácení přeplatků (rezidenti, nerezidenti), deklarace odlišných údajů o příjmech v DAP oproti údajům plátce daně, náprava nesprávností.

 • Shrnutí schválených legislativních změn pro rok 2024 a změn v tiskopisech pro závislou činnost.

 • Ostatní aktuality k datu konání školení.
Objednávka

Školení můžete objednat on-line zde.

Technická stránka připojení na webinář

Pro účast na webináři potřebujete pouze obvykle vybavený počítač s reproduktorem nebo sluchátky, aktuální webový prohlížeč (Chrome nebo Mozzila Firefox)  a internetové připojení.

Na webinář se připojíte jednoduše prostřednictvím odkazu, který Vám zašleme e-mailem. E-mail s odkazem obdržíte nejpozději do 12 hodin v den před konáním webináře na e-mailovou adresu, jež jste uvedli v objednávce. Jestliže Vám do uvedené doby e-mail s odkazem nepřijde, zkontrolujte si prosím složku nevyžádané pošty, případně nás kontaktujte na telefon 775 906 870.

Kapacita, platba a storno podmínky

Počet posluchačů je omezen. Po naplnění kapacity nemohou být další objednávky přijímány. Úhrada proběhne převodem na základě zálohové faktury. Účast na webináři lze stornovat písemně. Zrušíte-li svou účast více než 1 pracovní den před datem konání webináře, záloha Vám bude vrácena v plné výši. Zrušíte-li sovu účast v kratší lhůtě před konáním webináře, máte možnost si vybrat jako náhradu jiný webinář ve stejné ceně. Webináře se může místo Vás zúčastniti náhradník.

Cena

1090 Kč bez DPH, tzn. 1319 Kč včetně DPH za školení od 9 do 14 hodin.

Cena zahrnuje:

 • studijní podklady (podklady zasíláme elektronicky nejpozději den před konáním školení),
 • videozáznam, který budete mít k dispozici pro opakované přehrání po dobu 4 týdnů.
Místo konání

Online školení.

Organizátor školení
ECONOMIS CZ s.r.o.
Kontaktní osoba: Ing. Lenka Bartušková - daňová poradkyně a certifikovaná účetní
telefon: 775 906 870, e-mail: info@economis.cz, informace a on-line objednávky: www.economis.cz
fakturační adresa: Finské domky 1385/71, 747 14 Ludgeřovice
IČO: 29462771, DIČ: CZ29462771, Spisová značka obchodního rejstříku: C 55271 vedená u Krajského soudu v Ostravě